Historia firmy

Historia firmy

Jak to się zaczęło, czyli historia Pivexin Technology

Nie zwalniamy tempa i szukamy nowych rozwiązań celem poszerzenia oferty

Przyszłość 2017 – …

W kolejnych latach będzie nam zależało na zwiększaniu naszego sztabu technicznego, by poszerzyć ofertę w zakresie konstrukcji.

2017 – Produkcja urządzeń

Wraz z większym stanem magazynowym na elementy planujemy wprowadzenie własnych urządzeń m.in. przenośniki taśmowe.

2017 – Robotyka

W przyszłości planujemy zająć się również branżą robotyki. Pełna automatyzacja produkcji wiąże się z wprowadzeniem na liniach produkcyjnych robotów przemysłowych. Dlatego następnym etapem rozwoju będą roboty przemysłowe.

Teraźniejszość 2011 – 2016

Główna część naszej oferty to standaryzowane produkty katalogowe. Dodatkowo, zapewniamy natychmiastową wysyłkę i niskie koszty transportu. Jesteśmy otwarci na współpracę w zakresie indywidualnych, specjalnych zapytań. Co więcej, oferujemy elementy wykonywane według rysunków i wytycznych klienta. Nasza firma zajmuje się również realizacją projektów i wykonywaniem maszyn od podstaw.
Pivexin Technology skupia się na ciągłym rozwoju. Zawieramy nowe kontrakty z producentami z całego świata, m.in. Niemiec, Włoch, Tajwanu, Czech, Francji. Ponadto tworzymy nowe miejsca pracy i sukcesywnie zwiększamy stany magazynowe.
Dzisiaj nasza firma zatrudnia ponad 40 ludzi. Nasi doradcy techniczni zapewniają niezbędne wsparcie merytoryczne, również w zakresie serwisów i modernizacji maszyn.

2016 – Budowa nowej siedziby firmy

Kolejnym etapem naszego rozwoju jest stworzenie nowej siedziby firmy. Podejmujemy ten krok, by sprostać zwiększającemu się zapotrzebowaniu klientów.
Bardzo ważną częścią nowej siedziby będzie profesjonalne laboratorium, które pozwoli nam na przeprowadzanie pomiarów związanych z projektami i oferowanymi produktami. Budowa ruszyła w bieżącym roku.

2014 – Automatyka

Zapewniamy usługi w zakresie programowania i wdrażania projektu. W naszej ofercie znajdują się napędy servo synchroniczne i asynchroniczne, zintegrowane silniki serwo, silniki krokowe i zintegrowane silniki krokowe. Ponadto panele HMI, sterowniki PLC, falowniki, soft starty, czujniki obrotu, tachoprądnice DC, czujniki zbliżeniowe, zasilacze, baterie, aparatury modułowe i oprzyrządowanie pulpitowe.

2014 – Siłowniki elektryczne

Elektryczne aktuatory liniowe. Występują dwie grupy tych produktów: pierwsza jest dedykowana do przemysłu meblarskiego, medycznego i domowego, druga to aktuatory przemysłowe. Nasza oferta zawiera wiele typów aktuatorów, począwszy od klasycznego typu osiowego i kątowych silników przez aktuatory z ruchomą nakrętką z lub bez tuby zewnętrznej, również z nierdzewnymi tłokami. Co więcej, oferujemy rozwiązania z podwójnymi silnikami, naprowadzaniem słonecznym i systemami podnoszenia telewizorów.

2014 – Podnośniki śrubowe

Modułowe podnośniki śrubowe serii SG występują w dwóch wersjach (N – śruba nieobrotowa, R – śruba obrotowa) i 11 wielkościach mechanicznych. W związku z kompaktową konstrukcją i szeroką rangą dostępnych akcesoriów, możliwe jest dostosowanie podnośnika do konkretnej aplikacji.

2012 – Projektowanie i konstrukcja urządzeń

Oferujemy kompleksową realizację nowych maszyn oraz linii produkcyjnych. Nasz personel przygotowuje maszyny według specyfikacji, rysunków i oczekiwań klienta. Nasz personel może stworzyć dokumentację techniczną, włączając w to rysunki CAD poszczególnych elementów lub projektów.

2012 – Technika liniowa

Produkty takie jak prowadnice liniowe i wózki, rolowane i walcowane śruby kulowe i nakrętki, wałki precyzyjne i łożyska liniowe, wsporniki, itp.

Przeszłość 2007-2011

Na samym początku firma składała się z dwóch osób, jednak szybko zaczęliśmy zatrudniać nowych pracowników. Firmę oparliśmy od początku na branży maszynowej.

2010 – Napędy

Pełen zakres rozwiązań elektrycznych systemów napędowych, włączając silniki AC i DC (również BLDC), wszystkie typy przekładni (ślimakowe, walcowe, walcowo-stożkowe, planetarne, itp.) – również dla silników serwo i krokowych. Silniki i przekładnie z naszej oferty charakteryzują się wysoką jakością wykonania i świetnym designem. Jako firma projektowa, nie tylko handlowa, potrafimy zaproponować odpowiednie rozwiązanie dla klienta i pomóc mu w realizacji każdego rodzaju projektu.

2007 – Pneumatyka

Elementy takie jak: siłowniki pneumatyczne zgodne z ISO6432, ISO/VDMA, siłowniki kompaktowe i siłowniki beztłoczyskowe. Dla przygotowania powietrza polecamy jednostki FRL z wysokim przepływem do 11000 Nl/min.

2007 – Sprężyny i amortyzatory

Sprężyny gazowe dla różnych systemów otwierania, pozycjonowania i podtrzymywania w całym zakresie regulacji.
Sprężyny gazowe z blokadą dla całego zakresu regulacji i równym rozkładem sił na całej długości tłoka. Technologia amortyzacyjna w różnych modelach dla aplikacji wymagających dużych sił. W naszej ofercie mamy również wysokiej jakości amortyzatory przemysłowe i hydrauliczne regulatory prędkości, które mogą być użyte w aplikacjach, gdzie pożądane jest zwiększenie efektywności i wydłużenie żywotności maszyny.

2007 – Elementy przeniesienia napędu

Bardzo szeroki wybór elementów niezbędnych do utrzymania ciągłości produkcji i nowych projektów. Oferujemy takie elementy jak: koła łańcuchowe, koła zębate, koła pod pasy klinowe, koła modułowe, listwy, łańcuchy, pasy zębate, śruby trapezowe, nakrętki, elementy montażowe.